27 Haziran 2014 Cuma

Samaras ve minik dostu


Her şey Celtic'in 2013/14 sezonu şampiyonluk kutlamalarında başlamıştı. Bir önceki sezon şampiyonluk madalyasını tribündeki küçük bir kıza veren menajer Neil Lennon bu sefer de aynı jesti down sendromlu bir çocuğa yapmış ve ardından Georgios Samaras kucakladığı çocukla tüm sahayı turlayarak ona unutulmaz bir anı sunmuştu.

Elbette bu 11 yaşındaki küçük Jay'in Samaras'la ilk buluşması değildi, Jay yıl içinde Celtic'in Belfast'ta düzenlediği bir antrenmana da katılmıştı;


Yunanistan Dünya Kupası'ndaki son grup maçının son anlarında Samaras'ın ayağından gelen penaltı golüyle tarihinde ilk kez bir üst tura yükselirken günün kahramanı maç sonu basın toplantısında Kuzey İrlanda'daki küçük dostunu unutmuyordu;


"Bana verdiğin destek için teşekkürler Jay. Gülümsemen ve desteğin milli takımdaki herkese güç veriyor. Umarım yakında yeniden görüşürüz. Bana ilham veriyorsun ve arkadaşım olduğun için çok ama çok gururluyum."

Samaras bugün yaptığı açıklamada Yunanistan Futbol Federasyonu Başkanı ile görüştüğünü ve gerekli masrafların karşılanıp Jay'in Yunanistan-Kosta Rika maçını yerinden izlemesinin sağlanacağını belirtmiş. "Babasıyla görüşeceğiz ve uygun olup olmadığını göreceğiz" dedi.

Samaras'ın "Onun sevgisi bana inanılmaz güç veriyor ve sevgisi Yunanistan'da da hissediliyor. Facebook'ta Yunanların kurduğu bir Jay Beatty sayfası bile var!" diyerek sevgiyle bahsettiği minik hayranıysa bugün babasının Facebook'a yüklediği videoda Brezilya'ya gidemeyeceğini söylemiş. Jay'in babası "Bu haberi aldığımızda tatile çıkmak üzere havaalanındaydık. Maalesef Brezilya'ya gidemeyeceğiz ama bunu organize eden iyi yürekli insanlara minnettarız" demiş.

"Teşekkürler Sammy, umarım Dünya Kupası'nı kazanırsın. Maalesef gelemeyeceğim, seni çok seviyorum ve umarım kazanırsınız."Hiç yorum yok:

Yorum Gönder